26 Փետրվար 2010 - 18:01 AMT
Slaq.am ինտերնետ հեռուստատեսությունը պատրաստ է ուղիղ հեռարձակումներ վարել մամլո ասուլիսներից եւ իրադարձությունների վայրերից: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Slaq.am-ի տեխնիկական տնօրեն Արմեն Հովհաննիսյանը: Նրա խոսքերով, մոտակա շաբաթների ընթացքում կլուծվեն տեխնիկական հարցերը: «Համակարգիչը միացված տեսախցիկով եւ USB մոդեմով թույլ կտա դուրս գալ ուղիղ եթեր Հայաստանի գրեթե յուրաքանչուր կետից: Հենց այդ պատճառով մենք կարծում ենք, որ մոտակա ժամանակ կկարողանանք առաջ անցնել ավանդական հեռուստատեսությունից», – ասել է Հովհաննիսյանը: Կայք էջի այցելուները հնարավորություն կստանան շուրջօրյա դիտել Երեւանի կադրերը իրական ժամանակում:
«Ինտերնետ հեռուստատեսության լսարանը բավականին տարբերվում է: Ֆինանսական առումով նրանք ապահովված մարդիկ են, քանի որ նրանք պետք է ունենան համակարգիչ եւ ինտերնետ», – ասել է նա: Slaq.am ինտերնետ հեռուստատեսությունը բացվել է 2009 թ-ի դեկտեմբերին: Այսօր կայքը այցելում է 50 հազար մարդ:

26 Февраль 2010 - 18:01 AMT
Интернет-телевидение Slaq.am планирует начать трансляцию с пресс-конференций и других мест событий в прямом эфире. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил технический директор Slaq.am Армен Оганесян. По его словам, в течение ближайших недель будут решены технические вопросы. «Компьютер с подключенной камерой и USB-модемом позволяет выходить в прямой эфир практически из любой точки Армении. Именно поэтому, мы думаем, что в скором времени сможем обойти традиционное телевидение по оперативности”, – сказал Армен Оганесян. Посетители сайта также получат возможность круглосуточно видеть кадры Еревана в режиме реального времени.
“Аудитория Интернет-телевидения достаточно отличается: это люди с определенным достатком, так как у них должен быть компьютер с подключенным Интернетом с достаточной скоростью связи. В случае, если скорость подключения недостаточна для просмотра видео, мы предлагаем печатные версии репортажей”, – сказал Армен Оганесян.
Интернет-телевидение Slaq.am открылось в декабре 2009 года. На сегодняшний день в месяц сайт посещает 50 000 человек.