27 Փետրվար 2010 - 09:49 AMT
«3+2» խումբը, որի կազմում հանդես է գալիս նաեւ Եղիազար Ֆարաշյանը, կներկայացնի Բելառուսը «Եվրատեսիլ» միջազգային մրցույթում: Խմբի մասնակցությունը Եվրատեսիլ 2010-ին հաստատվեց Բելհեռուստառադիոընկերության կողմից ստեղծված ֆոկուս-խմբի կողմից, որը ստեղծվել է հավակնորդներին գնահատելու համար:
«3+2» խմբի կազմում են նաեւ բելառուսական «Երաժշտական դատարան» ծրագրի եւ «Բելառուսի նոր ձայներ» նախագծի մասնակիցներ Արտյոմ Միխալենկոն, Եղիազար Ֆարաշյանը, Յուլիա Շիշկոն, ինչպես նաեւ բեք-վոկալիստներ Ալյոնա եւ Նինել Կարպովիչները: Խումբը կներկայացնի Լեոնիդ Շիրինի եւ Յուրի Վաշչուկի «Far away» երգը:
Ադրբեջանցի Գյունեշ Աբբասովը, որը 5-րդ անգամ է դիմում Բելառուսի ընտրական փուլին մասնակցելու համար, կրկին չի մասնակցի Եվրատեսիլին:

Группа «3+2» в состав которой входит Егиазар Фарашян представит Белоруссию на международном конкурсе «Евровидение». Участие группы «3+2» в «Евровидение 2010» было подтверждено решением фокус-группы, созданной Белтелерадиокомпанией для оценки претендентов, подавших заявки на национальной отбор конкурса.
В состав группы «3+2» входят участники белорусской программы «Музыкальный суд» и проекта «Новые голоса Беларуси» Артем Михаленко, Егиазар Фарашян, Юлия Шишко, а также бэк-вокалистки Алена и Нинель Карпович. Группа представит на «Евровидении» в Осло песню Леонида Ширина и Юрия Ващука «Far away».
Певица азербайджанского происхождения Гюнеш Аббасова в пятый раз подавшая заявку на участие в белорусском национальном отборочном туре, не прошла на «Евровидение».