Մարտի 2-ին եւ 4-ին Երեւանի Կոմիտասի անվան Կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա «Դուո էլ տանգո» իտալական դուետի համերգը, որի կազմում հանդես են գալիս վիրտուոզ ակորդեոնահար (բանդոլա) Մարիո Ստեֆանո Պիետրոդակին եւ երիտասարդ կիթառահար Լուկի Լուչինին:
«Համերգի ժամանակ տեղի կունենա նաեւ իտալական «Դուո էլ տանգո» դուետի առաջին համատեղ «Տանգո» ալբոմի շնորհանդեսը»,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է «Գոյ» թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Արմեն Մազմանյանը, ում պատկանում է համերգի անցկացման նախաձեռնությունը` ՀՀ մշակույթի նախարարության նախաձեռնությամբ:
Ըստ նրա, համերգների ծրագրերը տարբեր կլինեն` «մարտի 4-ին դուետը արդեն այլ երաժշտական ծրագիր կներկայացնի հանդիսատեսի ավելի նեղ շրջանակի համար` «Mezzo» երաժշտական ակումբում:

2-го и 4-го марта в ереванском Доме камерной музыки имени Комитаса состоится концерт итальянского дуэта “Дуо эль танго”, в составе которого выступают виртуоз-аккордеонист (бандола) Марио Стефано Пьетродарки и молодой гитарист Луки Лучини.
“Во время концерта также состоится презентация первого совместного альбома “Танго” итальянского дуэта “Дуо эль танго”,- в ходе беседы с корреспондентом PanARMENIAN.Net отметил художественный руководитель театра “Гой” Армен Мазманян, кому принадлежит инициатива проведения концерта при содействии Министерства культуры РА.
По его словам, программы концертов будут разными: “4 марта дуэт представит уже другую музыкальную программу в более приватной обстановке в столичном музыкальном клубе “Mezzo”.