9 Մարտ 2010 - 14:47 AMT
Մարտի 12-ին կկայանա բրիտանացի հեծանվորդ Թոմ Ալլենի «Հեծանիվով Միջին Ասիայում եւ Հյուսիսային Աֆրիկայում» խորագիրը կրող ֆոտոցուցահանդեսի բացումը: Ցուցահանդեսում կներկայացվեն Հայաստանով, Վրաստանով, Թուրքիայով, Իրանով, ԱՄԷ-ով, Սիրիայով, Եթովպիայով եւ այլ երկրներով 10 000 կիլոմետր երկարությամբ հեծանվային ուղեւորության ժամանակ կատարված լուսանկարները: Դրանք ներկայացնում են բնությունը, մարդկանց, այդ երկրների տեսարժան վայրերը` կից մեկնաբանություններով: Լուսանկարների վաճառքից ստացված միջոցները, հեղինակի խոսքով, կուղորդվեն Հայաստանի եւ այլ երկրների բարեգործական ծրագրերի իրագործմանը:
«Սա իմ առաջին ցուցահանդեսն է, եւ այն բաց կլինի 3 շաբաթ: Առայժմ ես չեմ մտածում այլ ցուցահանդեսների մասին, սակայն հետագայի համար եւս մեկ նախագիծ ունեմ. ցանկանում եմ հեծանվով կտրել-անցնել Մոնղոլիան»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Թոմ Ալլենը:

12 марта в ереванском Центре нового экспериментального искусства (НПАК), состоится открытие своеобразной выставки фотографий английского велосипедиста Тома Алена под названием “На велосипеде по Среднему Востоку и Северной Африке”. На выставке будут показаны фотографии, сделанные во время 10 000 километровой велосипедной поездки по Армении, Грузии, Турции, Ирану, ОАЭ, Сирии, Эфиопии и другим странам. Они представят природу, людей, виды этих стран с комментариями к ним. Средства от продажи фотографий, по словам их автора, пойдут на благотворительные программы Армении и других стран.
“Это моя первая выставка, и она продлится 3 недели. Я пока не думаю о других выставках, однако на будущее у меня есть еще один проект: я хочу проехать на велосипеде по Монголии”,- сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net Том Аллен.