Մարտի 10-ին Հայաստան կժամանի ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժոաո Սոարեշի գլխավորած պատվիրակությունը: Նախատեսված են պատվիրակության հանդիպումները ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ: Պատվիրակությանը կընդունի նաեւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը:
Պատվիրակությունը ծաղկեպսակ կդնի 1915 թ. Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում:
Մարտի 11-ին ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժոաո Սոարեշի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի ՆԱՏՕ ԽՎ Ռոուզ -Ռոթ սեմինարին, հաղորդում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Вечером 10 марта в Армению прибудет делегация, возглавляемая председателем Парламентской Ассамблеи ОБСЕ (ПА ОБСЕ) Жоао Соарешем. Намечены встречи Соареша с президентом Армении Сержем Саргсяном, председателем Национального Собрания РА Овиком Абраамяном, председателем НС Республики Арцах Ашотом Гуляном, министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном. Делегацию примет также Католикос Всех Армян Гарегин II.
Делегация возложит венок к Мемориалу жертв Геноцида армян.
11 марта делегация, возглавляемая, примет участие в семинаре “Роуз-Рот” Парламентской Ассамблеи НАТО.