18 Մարտ 2010 - 12:31 AMT
Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հրաժարվել է կանխորոշել Հայաստանի նախագահի Վաշինգտոն կատարելիք այցի արդյունքները: «Ապրիլի 12-13-ին ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հրավերով ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը մասնակցելու է Վաշինգտոնում կայանալիք միջուկային էներգիային վերաբերող վեհաժողովին:
Դեռեւս վաղ է սպասումների մասին խոսել: Երբ այցը տեղի ունենա, այդ ժամանակ էլ կխոսենք արդյունքների մասին», – ասել է ԱԳ նախարարը:
Միջուկային էներգիային վերաբերող վեհաժողովին մասնակցելու են ավելի քան 40 պետությունների ղեկավարներ: Վեհաժողովի ընթացքում շոշոփվելու են Իրանի եւ Հյուսիսային Կորեայի միջուկային ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян отказался прогнозировать результаты визита президента Армении в Вашингтон. “12-13 апреля по приглашению президента США Барака Обамы глава РА Серж Саргсян примет участие в саммите по ядерной энергетике в Вашингтоне. Но пока рано говорить об ожиданиях. Когда визитсостоится, тогда и можно будет говорить о результатах», – сказал глава армянского внешнеполитического ведомства.
В саммите по ядерной энергетике в Вашингтоне примут участие главы более чем 40 государств. В ходе саммита будут затронуты вопросы, связанные с ядерными программами Ирана и Северной Кореи.