Մարտի 24-ին Երեւանում տեղի են ունենալու «Հայկական դպրոց» թեմայով բաց քննարկումներ տարբեր առարկաներից` 30 տնօրենների, ուսուցիչների եւ միջազգային օլիմպիական խմբերի ղեկավարների մասնակցությամբ:
Քննարկումների ընթացքում հանրակրթության ներկայացուցիչները կներկայացնեն իրենց կարծիքները եւ առաջարկները, որոնք վերաբերվում են «Հայկական դպրոցի տեսլականի» հիմնական հարցերին:
Քննարկումներն ընթանալու են թեմաներով, թե ինչպիսին պետք է լինեն հայկական դպրոցների շրջանավարտները, որն է ուսուցչի մոտիվացիան, դպրոցի դերը երկրում, հասարակության մեջ եւ համայնքում:
Սա «Այբ» հանրակրթական հիմնադրամի կողմից կազմակերպած չորրորդ կլոր սեղանն է:
«Այբ» հիմնադրամը հիմնվել է 2006-ին: Հիմնադրամը մշակում է հանրակրթական բարեփոխումների ծրագիրը, արտացոլելով եւ հիմնելով օրինակելի կրթական կենտրոններ` աջակցելով Հայաստանի օժտված երեխաներին:

24-го марта в Ереване пройдут открытые обсуждения с участием 30 директоров, учителей и руководителей международных олимпийских групп по разным предметам Армении на тему “Армянская школа”.
В ходе обсуждений представители общественного образования представят свои мнения и предложения, касающиеся основных вопросов “Видение армянской школы”.
Обсуждения пройдут по темам, каким должен быть выпускник армянской школы, что является мотивацией учителя, роль школы в стране, в обществе и в общине.
Это уже четвертый круглый стол, организованный образовательным фондом “Айб”.
Фонд “Айб” основан в 2006 году. Фонд разрабатывает программы образовательных реформ, проектируя и основывая образцовые образовательные центры, содействуя одаренным детям Армении.