23 Մարտ 2010 - 15:51 AMT
Վաղաժամ ընտրությունների անցկացումը հնարավոր է միայն այն դեպքում, երբ երկրում քաղաքական ճգնաժամն անհնար լինի հաղթահարել: «ՀՅ Դաշնակցությունը չի բացառում նման հեռանկարը, սակայն մեզ համար ավելի կարեւոր է այն, թե ընտրությունների արդյունքում որ քաղաքական ուժը եւ ինչպիսի ծրագրով է գալիս իշխանության»,- Երեւանում Սոցինտերնի փոխնախագահ Մարիա Թիթիզյանի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում հայտնեց ՀՅ Դաշնակցության Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը:
Ռուստամյանի խոսքով, ընտրություններն արդյունք կտան միայն այն ժամանակ, երբ հայ հասարակությունն իսկապես պատրաստ լինի դրան: «Եթե մենք դեռեւս պատրաստ չենք նորմալ ընտրությունների անցկացմանը, ապա ես անձամբ դեմ եմ վաղաժամ ընտրությունների գաղափարին, քանի որ դրանք միայն «կհղկեն» իշխանությունների սխալները, այսինքն ոչ մի փոփոխություն դեպի լավը տեղի չի ունենա»,- նկատեց նա:
Ինչպես ընդգծեց ՀՅ Դաշնակցության Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչը, ամբողջ խնդիրը նրանում է, որ հայ հասարակությունը դեռեւս չի գիտակցում իր ձայնի արժեքը: «Քանի որ եթե ընտրողը գումարի դիմաց վաճառում է իր ձայնը, նա հետո իրավունք չունի երկրում կաշառակերության դեմ բողոքել»,- պարզաբանեց Արմեն Ռուստամյանը:

23 March 2010 - 15:51 AMT
“ARF does not rule out such a prospect, but the question of which political force and what program come to power through elections is more important to us,” Armen Rustamyan , representative of the ARF Dasnaktsutyun Supreme Body told a news conference in Yerevan jointly held with the vice-president of Socialist International Mary Titizian.
“If we are not yet ready to hold normal elections, I am personally against the idea of early elections, as they will only “correct” the mistakes of the authorities, that is, nothing would change for the better,” Mr. Rustamyan said.
According to him, the Armenian society is not yet understood the value of their vote. “f a voter sells his voice, he has no right to complain about the corruption in the country,”Armen Rustamyan explained.