26 November 2001 - 18:04 AMT
ԲԱՑԱՌՎԱԾ ՉԷ, ՈՐ ՍԵՒԾՈՎՅԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱՅԻՆ ՎԵՀԱԺՈՂՈՎՈՒՄ ԿՔՆՆԱՐԿՎԻ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԸՆԹԱՑՔԸ
Ադրբեջանը մտադիր է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման մասին հարցը մտցնել դեկտեմբերի 4-ին նախատեսված Սեւծովյան Տնտեսական Գործակցության 18-րդ նիստի օրակարգում: Այդ մասին հայտնել է ՍՏԳԽՎ-ում Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Շահիթդին Ալիեւը: ՍՏԳԽՎ-ի նիստում ադրբեջանական պատվիրակության ներկայացուցիչները հանդես կգան նաեւ միջազգային ահաբեկության դեմ ուղղված պայքարի միջոցների վերաբերյալ հարցով:

26 November 2001 - 18:04 AMT
НЕ ИСКЛЮЧЕНО, ЧТО НА ЗАСЕДАННИИ ПАРЛАМЕНТСКОЙ АССАМБЛЕИ ЧЕРНОМОРСКОГО ЭКОНОМИЧЕСКОГО СОТРУДНИЧЕСТВА БУДЕТ ОБСУЖДЕН ХОД УРЕГУЛИРОВАНИЯ КАРАБАХСКОГО КОНФЛИКТА
Азербайджан намерен добиваться включения вопроса об урегулировании карабахского конфликта в повестку дня намеченного на 4-е декабря очередного 18-го заседания Парламентской Ассамблеи стран-членов Черноморского Экономического Сотрудничества. Об этом заявил представитель Азербайджана в ПАЧЭС Шаитдин Алиев. Представители азербайджанской делегации на заседании ПАЧЭС выступят также по вопросу мер, направленных на борьбу с международным терроризмом.