Մարտի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի ունեցավ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ռազմավարական վերանայման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Նիստը նախագահում էին հանձնաժողովի համանախագահներ ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը եւ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նիստի ընթացքում քննարկվեցին եւ ամփոփվեցին պաշտպանության ռազմավարական վերանայման երրորդ փուլի ընթացքում կատարված աշխատանքները, որը կոչված էր կանխորոշելու պաշտպանության ոլորտում ներգրավված պետական կառավարման մարմինների պլանավորման աշխատանքների հետագա ընթացքը: Հանձնաժողովի մշակած փաստաթղթերի փաթեթն ամուր հիմք է ստեղծել պաշտպանության ոլորտում երկարաժամկետ պլանավորում իրականացնելու համար: Համանախագահներն իրենց գոհունակությունը հայտնեցին նախորդ ամիսների ընթացքում հանձնաժողովի եւ նրան կից փորձագիտական խմբերի աշխատանքից:
Նիստի ընթացքում որոշվեց տվյալ փուլի ընթացքում մշակված ռազմավարական պլանավորման փաստաթղթերը սահմանված ժամկետներում ներկայացնել հաստատման:
Համանախագահները հանձնաժողովի հետագա աշխատանքները կազմակերպելու եւ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման չորրորդ փուլը սկսելու վերաբերյալ համապատասխան ցուցումներ տվեցին, հաղորդում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

24 Март 2010 - 16:53 AMT
24-го марта в Министерстве обороны (МО РА) Армении состоялось заседание межведомственной комиссии, координирующей процесс пересмотра оборонной стратегии РА. Заседание состоялось под председательством сопредседателей комиссии – секретаря Совета национальной безопасности (СНБ) Армении Артура Багдасаряна и министра обороны Сейрана Оганяна.
В ходе заседания обсуждались и были подытожены результаты третьего этапа работ по пересмотру оборонной стратегии Армении, которые призваны определить дальнейшую работу вовлеченных в оборонную сферу органов государственного управления, вовлеченных в сферу обороны.
Сопредседатели комиссии выразили удовлетворение работой членов комиссии и экспертной группы в течение прошедших месяцев.
В ходе заседания было решено в определенное ранее время представить на утверждение уже разработанные документы по военному планированию. Сопредседатели также дали соответствующие указания по организации дальнейшей работы комиссии и началу четвертого этапа работ по пересмотру оборонной стратегии, сообщает пресс-служба МО РА.