29 Մարտ 2010 - 12:38 AMT
Մոսկվայի մետրոպոլիտենումայսօր կատարված ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՌԴ Նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւին:
Հեռագրում ասվածէ.«Մեծարգո Դմիտրի Անատոլիի, ընդունեք անկեղծ ցավակցությունս` Մոսկվայի մետրոպոլիտենում 2010թ. մարտի 29-ին կատարված ահաբեկչության բազմաթիվ զոհերի կապակցությամբ: Հայաստանը վճռականապեսդատապարտումէահաբեկչութան ցանկացած դրսեւորում: Եկել էժամանակը` միջազգային հանրության համատեղ եւ անզիջում գործողություններով արմատախիլ անելու արդի ժամանակների այս չարիքը: Վստահ եմ, որ կարվի ամեն հնարավորը` բացահայտելու եւ պատասխանատվության ենթարկելու դրա կազմակերպիչներին: Խնդրում եմ կարեկցանքի խոսքեր փոխանցել զոհվածների հարազատներին եւ մտերիմներին: Սգում ենք Ձեր եւ բոլոր ռուսաստանցիների հետ»:

29 Март 2010 - 12:38 AMT
В связи с совершенным сегодня в Московском метрополитене террористическим актом президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту РФ Дмитрию Медведеву. В телеграмме, в частности, говорится: “Примите мои искренние соболезнования в связи с многочисленными жертвами террористических актов в московском метрополитене 29 марта 2010 года. Армения решительно осуждает терроризм в любых его проявлениях”.
При этом президент Армении отметил, что настало время бескомпромиссных коллективных действий мирового сообщества “по искоренению этой чумы современности”. “Уверен, что будет сделано все возможное для выявления и привлечения к ответственности его организаторов. Прошу передать слова сочувствия родным и близким погибших. Мы скорбим вместе с Вами и всеми россиянами”, – подчеркнул президент Армении.