Մարտի 29-ին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Երեւան ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովին (Ռուսաստան), Բեռնար Ֆասիեին (Ֆրանսիա) եւ Ռոբերտ Բրադկեին (ԱՄՆ): Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը:
Հանդիպման սկզբում Էդվարդ Նալբանդյանը ցավակցություն հայտնեց ռուսաստանցի համանախագահին`այսօր Մոսկվայի մետրոյում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետեւանքով տասնյակ մարդկային զոհերի կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման բանակցությունների վերջին զարգացումները եւ մադրիդյան առաջարկությունների հիման վրա կողմերի մոտեցումները մերձեցնելու հնարավորությունները:
Համանախագահները Էդվարդ Նալբանդյանին տեղեկացրեցին նախօրեին Ստեփանակերտում Լեռնային Ղարաբաղի իշխանությունների հետ իրենց ունեցած քննարկումների արդյունքները:
Անդրադառնալով վերջին շրջանում մադրիդյան առաջարկությունների հետ կապված շահարկումներին` Հայաստանի արտգործնախարարը հայտնեց, որ Մադրիդյան սկզբունքները Հայաստանի կողմից որպես բանակցությունների հիմք ընդունվել են դեռ երկու տարի առաջ եւ շարունակում են մնալ այդպիսին, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

29 March 2010 - 16:29 AMT
Armenian Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian met Monday with the Co-chairs of OSCE Minsk Group, Ambassadors Yuri Merzlyakov (Russia), Bernard Fassier (France) and Robert Bradtke (U.S.). The meeting was attended by a Personal Representative of the Chairman-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk.
At the beginning of the meeting the Foreign Minister of Armenia expressed condolences to the Russian mediator in connection with the explosions in the Moscow metro.
The officials discussed latest developments in Karabakh talks and the possibility of rapprochement of the conflicting parties on the basis of Madrid Principles. The Co-chairs briefed the Armenian Minister on the outcomes of meetings in Nagorno Karabakh.
With regard to increased recent speculation on the Madrid principles, Edward Nalbandian said that these were adopted by Armenia as a basis for negotiations two years ago, RA MFA press office reported.