Իէն Գիլանի եւ Հայաստանի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համատեղ բարեգործական համերգների հասույթը կազմել է 18 մլն 327 հազ. դրամ:
Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock նախագծի շրջանակներում Մեդիամաքսի եւ Do Something-ի կողմից կազմակերպված համերգները տեղի են ունեցել մարտի 26-ին եւ 27-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում:
Մեդիամաքսը հավաքագրած ողջ գումարը կփոխանցի տնակային պայմաններում գործող Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի համար նոր շենքի կառուցման հիմնադրամին:
Հասույթի այս ծավալը հնարավոր է դարձել ՎիվաՍել-ՄՏՍ բջջային օպերատորի հովանավորության, որը հոգացել էր համերգի կազմակերպման բոլոր ծախսերը, եւ bmi ավիաընկերության գործընկերության շնորհիվ:
Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock նախագծի շրջանակներում 2010 եւ 2011 թվականներին կիրականացվեն մի շարք նոր ակցիաներ` ուղղված Գյումրիի դպրոցի համար միջոցների հավաքագրմանը:

31 Март 2010 - 08:52 AMT
Выручка от благотворительных концертов Яна Гиллана с Филармоническим оркестром Армении составила 18 млн 327 тыс. драмов.
Концерты, организованные Медиамакс и Do Something в рамках проекта Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock, прошли 26 и 27 марта в концертном зале «Арам Хачатрян».
Всю собранную сумму Медиамакс передаст в фонд строительства здания для музыкальной школы N 6 в Гюмри, которая располагается во временных постройках.
Такой объем выручки стал возможен благодаря спонсорству сотового оператора «ВиваСелл-МТС», который взял на себя все расходы по организации концерта, и партнерству авиакомпании bmi.
В рамках проекта Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock в 2010 и 2011 гг. будет реализован ряд новых акций, направленных на сбор средств для школы в Гюмри.