31 Մարտ 2010 - 12:23 AMT
Հայաստանի ներքին քաղաքականությունը նախաձեռնողականության կարիք ունի: Այդ մասին Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Առաջադիմական կուսակցության նախագահ Տիգրան Ուրիխանյանը: Ըստ նրա, երկրի արտաքին քաղաքականությունը լրջորեն ազդում է ներքին քաղաքականության վրա, որն անընդհատ փոխվում է:
Ընդ որում, նա քննադատել է Հայաստանի կառավարության գործունեությունը` ասելով, թե ՀՀ վարչապետը պետք է հրաժարական տա:
Անդրադառնալով հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին` Ուրիխանյանն ասել է, որ չնայած, որ Արձանագրություններում նման բան չի ասվում, սակայն հայ-թուրքական գործընթացը շաղկապված է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հետ: Ընդ որում նա նշել է, որ ոչ մի ճնշում Թուրքիայի հանդեպ միջազգային հանրության կողմից նա չի տեսնում:

As he told a news conference in Yerevan, foreign policy is seriously affecting internal policy in Armenia, which undergoes changes every day.
Tigran Urikhanyan slammed Armenian government’s activities, noting that Armenian Prime Minister has to resign.
Dwelling on Armenia-turkey Rapprochement, Urikhanyan said that the process is linked to Karabakh conflict settlement, though the fact is not mentioned in Protocols. At the same time he acknowledged to seeing no pressure on Turkey on behalf of international community.