Հեյֆեր Փրոջեքթ Ինթերնեյշնլ հայկական մասնաճյուղը ապրիլի 6-ին կազմակերպում է կլոր սեղան` «Գենդերային հավասարությունը եւ գյուղաբնակ կանայք Հայաստանում» թեմայով:
Միջոցառմանը հրավիրված են պետական եւ հասարակակն սեկտորների ներկայացուցիչներ, համայնքների ղեկավարներ` Հայաստանի տարբեր մարզերից:
Օրակարգում ընդգրկված են Գենդերային հավասարության դերը Հայաստանում քաղաքացիական հասարակություն կառուցելու գործում, Հայաստանի գյուղաբնակ կանանց իրավիճակային վերլուծություն, ինչպես նաեւ խմբային աշխատանքներ թեմաներով:
Կլոր սեղանի աշխատանքի արդյունքները կամփոփվեն եւ կներկայացվեն Հայաստանի քաղաքական եւ հասարակական մարմիններին:
Հեյֆեր Ինթերնեյշնլը շահույթ չհետապնդող, հումանիտար կազմակերպություն է, որի նպատակն է` վերջ տալ սովին ամբողջ աշխարհում, հոգալ երկրագնդի մասին` գյուղատնտեսական կենդանիների, տնկիների, գիտելիքների եւ այլ միջոցների տրամադրմամբ համայնքների բնակչությանը:Հեյֆեր Ինթերնեշնլը Հայաստանում գործում է 1999թ: Այն առ այսօր իրականացրել է ավելի քան 45 ծրագիր Հարավային Կովկասում, օգնել Հայաստանում, Վրաստանում եւ Ադրբեջանում ապրող 5000-ից ավելի ընտանիքների` կառուցել իրենց անհատական ֆերմերային տնտեսությունները: Ներկայումս Հեյֆեր Հայաստանն իրականացնում է 19 ծրագիր, որոնցից 17-ը` Հայաստանում եւ 2-ը` Վրաստանում:

2 Апрель 2010 - 09:20 AMT
6 апреля Армянский филиал организации «Хейфер Проджект Интернейшнл» организует круглый стол на тему “Гендерное равноправие и сельские женщины Армении”.
На встречу приглашены представители государственного сектора и неправительственных организаций, руководители общин из разных областей Армении.
Повестка дня включает выступления по теме “Значение гендерного равноправия в деле построения гражданского общества в Армении”, ситуативный анализ по сосотоянию сельских женщин Армении, а также работы в группах.
Результаты работы круглого стола будут подытожены и представлены политическим и общественным кругам и органам Армении.
Хейфер Интернейшнл – некоммерческая, гуманитарная организация, посвятившая себя борьбе с голодом во всем мире и заботящаяся о благосостоянии человечества посредством предоставления скота, деревьев и других средств с целью помочь неимущим семьям планеты стать самообеспечивающими.