6 Ապրիլ 2010 - 10:40 AMT
Հայաստանի Կ. Ստանիսլավսկու անվան պետական դրամատիկական թատրոնը “Բալթյան միջազգային փառատոների կենտրոնի” կողմից հրավեր է ստացել մասնակցելու Սանկտ Պետերբուրգում անցկացվող “Հանդիպումներ Ռուսաստանում” մարտի 31-ից ապրիլի 9-ը, 2010 թ. ԱՊՀ և բալթյան երկրների ռուսական թատրոնների 12-երորդ փառատոնին:
Փառատոնի ընթացքում, որին մասնակցում են շուրջ 30 ռուսալեզու թատերախմբեր, Կ. Ստանիսլավսկու անվան պետական դրամատիկական թատրոնը ապրիլի 8-ին և 9-ին հանդես կգա “Ես ամուսնանում եմ ամերիկուհու հետ” ըստ Ա. Շիրվանզադեի “Մորգանի խնամին” պիեսի և Ա. Մարդայնի “Սկանդալ առանց ընդմիջման” ներկայացումներով:

6 Апрель 2010 - 10:40 AMT
Ереванский русский драмтеатр принимает участие в 12-ом театральном фестивале стран СНГ и Балтии “Российские встречи”
Ереванский государственный русский драмтеатр им. К. Станиславского принимает участие в 12-ом театральном фестивале стран СНГ и Балтии “Российские встречи”, проводимый в Санкт-Петербурге с 31 марта по 9 мая, сообщает пресс-служба Министерства иностранных дел.
На фестивале, в котором принимают участие 30 русских театров и театральных трупп, ереванский театр 8 и 9 апреля на большой и маленьких сценах представит 2 постановки: “Я женюсь на американке” по мотивам произведения Ал. Ширвназаде “Кум Моргана” и “Скандал без перерыва” А. Мардян.