Ապրիլի 5-ին հայկական պատվիրակությունը Հայաստանի խորհրդարանի փոխխոսնակ Արևիկ Պետրոսյանի գլխավորությամբ աշխատանքային այցով մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ ապրիլի 6-ին մասնակցելու է ԱՊՀ երկրների միջխորհրդարանական վեհաժողովի աշխատանքներին: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են ՀՀ ԱԺ-ում: Միջոցառումը կշարունակվի մինչեւ ապրիլի 8-ը:
Վեհաժողովի շրջանակներում կանցկացվի Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության փորձախորհրդատվական խորհրդի հերթական նիստը: Մասնագետները քննարկելու են ծայրահեղականության դեմ պայքարի համաձայնագրի վերամշակման հարցեր:

6 Апрель 2010 - 11:56 AMT
5 апреля армянская делегация во главе с вице-спикером парламента Армении Аревик Петросян с рабочим визитом отправилась в Санкт-Петербург, где 6 апреля примет участие в работе Межпарламентской Ассамблеи стран СНГ. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в НС РА. Мероприятие продлится до 8 апреля
В рамках Ассамблеи пройдет очередное заседание Экспертно-консультативного совета Организации Договора о коллективной безопасности. Специалисты обсудят разработку соглашения о борьбе с экстремизмом.