Հայաստանի Հանրապատության նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առթիվ։
Ուղերձում շնորհավորանքից բացի կա նաեւ մաղթանք, որը հետեւյալն է. “Մաղթում եմ ձեր ընտանիքներին սեր ու ջերմություն, արժանավոր զավակներ. թող օջախի պահապան ու տիրուհի լինելուց զատ, այսուհետ առավել ընդգրկված լինեք մեր երկրի պետական, հասարակական ու քաղաքական կյանքում, թող ձեր հոգատար եւ ուշադիր հայացքի ներքո լինեն նաեւ այնպիսի խնդիրներ, որոնք ավանդաբար համարվել են տղամարդկանց մենաշնորհը։
Մենք վստահում ու հավատում ենք ձեզ, ձեր շնորհներին ու կարողություններին եւ գարնանային այս գեղեցիկ առիթը օգտագործում ենք կրկին խոստովանելու մեր սերն ու հիացմունքը ձեր հանդեպ, ձեր գեղեցկության ու հմայքի, ձեր գործի ու նվիրումի հանդեպ։

7 Апрель 2010 - 06:15 AMT
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание в связи с Днем Материнства и красоты, в котором говорится:
”Дорогие женщины, поздравляю вас с Праздником Материнства и красоты. Желаю вашим семьям любви и тепла, достойных детей. Пусть, помимо того, что вы являетесь хранительницами и хозяйками очага, вы будете отныне максимально вовлеченными в государственную, общественную и политическую жизнь. Пусть пребывают в поле вашего внимательного взгляда также такие вопросы, которые традиционно считались монополией мужчин.
Мы верим в вас, в ваши таланты и способности и пользуемся этим прекрасным весенним поводом, чтобы вновь признаться вам в любви и восхищении вашей красотой и обаянием, вашим делом и преданностью”, сообщает пресс-служба главы армянского государства.