7 Ապրիլ 2010 - 13:15 AMT
Հայաստանը մասնակցելու է վարսավիրական գործի աշխարհի առաջնությանը, որը տեղի է ունենալու 2010-ի նոյեմբերին Փարիզում, ապրիլի 7-ին Երևանում լրագրողներին հայտնել է Սերգեյ Զվերևի սրահի ղեկավար Մարիա Առաքելյանը: “Այդ մրցույթները լավ հնարավորություն են տալիս ցույց տալու սեփական մշակույթը, որտեղ արտահայտվում են նորաձևության ոճը, ձեռագիրը և տեսակետը”,- ասել է նա:
Նրա հաղորդմամբ ազգային հավաքականն արդեն սկսել է պատրաստվել գալիք առաջնությանը, իսկ նախապատրաստական փուլ հանդիսացել է 2010-ի փետրվարին հայ վարսավիների մասնակցությունը Եվրոպայի առաջնությանը, որտեղ տարբեր անվանակարգերում Հայաստանը զբաղեցրել է 3-րդ և 6-րդ տեղերը` մտնելով աշխարհաի 10 լավագույն երկրների մեջ:
Բացի դրանից, Մարիա Առաքելյանը հայտնեց, որ 2011-ի մայիսին տեղի է ունենալու Հայաստանի վարսավիրային արվեստի և դեկորատիվ դիմահարդարման 8-րդ առաջնությունը:
Ինչ վերաբերվում է եկամուտներին ճգնաժամի պայմաններում, ապա, նրա խոսքերով, սրահը 2009-ին վնասներ չի կրել և չի փոխել սակագնային քաղաքականությունը: Բացի դրանից, սրահին կից ակադեմիան տվել է 300 շրջանավարտներ, որոնք պահանջարկ ունեն ԱՄՆ-ում, Ռուսաստանում, Հունաստանում: “Մեզ մոտ ուսուցման որակը ոչնչով չի զիջում, իսկ ուսման վարձը 5 անգամ քիչ է”,- նշել է նա:

7 Апрель 2010 - 13:15 AMT
в ноябре 2010 года в Париже, сообщила журналистам 7 апреля в Ереване руководитель салона Сергея Зверева Мария Аракелян. «Эти конкурсы – хорошая возможность показать свою культуру, в которой проявляется стиль, подчерк и видение моды», – сказала она.
Как сообщила Мария Аракелян, национальная сборная уже начала подготовку для участия в предстоящем чемпионате, а подготовительным этапом стало участие в феврале 2010 года армянских парикмахеры в чемпионате Европы, на котором в различных номинациях Армения заняла 3 и 6 места, войдя в 10 лучших стран мира.
Помимо этого руководителя салона сообщила, что в мае 2011 года пройдет восьмой чемпионат Армении по парикмахерскому искусству и декоративной косметике.
Что же касается доходов в условиях кризиса, то, по словам руководителя, салон не понес убытков в 2009 году и не изменил тарифную политику. Помимо этого, академия при салоне ежегодно выпускает порядка 300 учеников, которые востребованы в США, России, Греции. «Качество обучения у нас ничем не уступает, а стоимость за обучения в 5 раз меньше», – отметила она.