Երևանի Ժամանակակից արվեստի թանգարանում մի ամբողջ ամիս ցուցադրվելու են երեք ժամանակակից նկարիչների աշխատանքները. Էդուարդ Խարազյան, Ռոբերտ Էլիբեկյան և Արա Շիրազ:
Ցուցահանդեսը բացվել է մարտի 16-ին և տևելու է մինչև ապրիլի 16-ը:
Խարազյանի, Էլիբեկյանի և Շիրազի աշխատանքների կատալոգը, որը կազմել է Պողոս Այթանյանը, հիմք է ծառայել սպասվող ցուցահանդեսի ցուցադրման համար:
“Ինչպես նկարիչները, այնպես էլ թանգարանի ղեկավարությունը որոշել են ցուցահանդեսը նվիրնել Հենրիկ Իգիթյանի հիշատակին, որը մեկ տարի առաջ հեռացավ մեզնից”,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաղորդել է Ժամանակակից արվեստի թանգարանի աշխատակից Զառա Այրումյանը:

9 Апрель 2010 - 09:19 AMT
В ереванском Музее современного искусства целый месяц будут выставлены по 50 работ трех современных художников: Эдуарда Харазяна, Роберта Элибекяна и Ара Шираза.
Выставка откроется 16 апреля и продлится до 16 мая.
Каталог работ Харазяна, Элибекяна и Шираза, составленный Погосом Айтаяном и изданный ранее, послужил основой для экспозиции ожидаемой выставки.
“Как художники, так и руководство музея решили посвятить выставку памяти основателя музея – Генриха Игитяна, который покинул нас год назад”,- в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщила старший научный сотрудник Музея современного искусства Зара Айрумян.