Հայաստանի մասին իտալացի լրագրող և օպերատոր Ստեֆանո դե Ֆրանչեսկիի հաղորդումը ցուցադրվելու է ապրիլի 9-ին` TvKoper-TeleCapodistri իտալական հեռուստաալիքով:
Ստեֆանո դե Ֆրանչեսկին իր հաղորդումը պատրաստել էր 2009 թ. լրագրողների խմբի հետ Հայաստան կատարած այցի ընթացքում: Ֆրանչեսկին ասել է, որ երկար ժամանակ է աշխատել և շատ է ցանկանում, որ այն եթեր դուրս գա մինչև ապրիլի 24-ը:
Մեկ ժամյա հաղորդումը կազմված է երկու մասից, որի երկրորդ մասը եթեր դուրս կգա ապրիլի 16-ին:
Ստեֆանո դե Ֆրանչեսկին մեծ փորձ ունեցող ճանապարհորդ լրագրող է, պրոդյուսեր, բազմաթիվ մրցանակների դափնեկիր: Նա աշխատում է սլովենական TeleCapodistria and Radio Capodistria հեռուստատեսության իտալական հեռուստաալիքում:

Репортаж итальянского журналиста и оператора Стефано Де Франчески об Армении будет показан в пятницу, 9 апреля, по итальянскому каналу TvKoper-TeleCapodistri.
Стефано Де Франчески подготовил репортаж во время своего визита в Армению в 2009 году с группой других журналистов. Как сообщает автор репортажа, он долго не мог закончить его, однако очень хотел, чтобы он вышел до 24 апреля.
Репортаж состоит из двух частей, его общая продолжительность – один час. Вторая часть репортажа выйдет в эфир 16 апреля.
Стефано Де Франчески – журналист-путешественник с большим опытом работы, репортер, продюсер, обладатель многих премий. Он работает на итальянском канале словенского телевидения TeleCapodistria and Radio Capodistria.