13 November 2001 - 16:26 AMT
«ԱՐՄԵՆՏԵԼ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵՐԿԱՐԱՑՐԵԼ Է ՊԱՐՏՔ ՈՒՆԵՑՈՂ ԲԱԺԱՆՈՐԴՆԵՐԻ ՀԵՌԱԽՈՍԱՀԱՄԱՐՆԵՐԻ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆՄԱՆ ԸՆԹԱՑԱԿԱՐԳԸ ՄԻՆՉԵՒ 2001 ԹՎԱԿԱՆԻ ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ 31-Ը
«ԱրմենՏել» հեռահաղորդակցային ընկերությունը երկարացրել է պարտք ունեցող բաժանորդների հեռախոսահամարների վերականգնման ընթացակարգը մինչեւ 2001 թվականի դեկտեմբերի 31-ը: Ինչպես «Արկա» գործակալությանը տեղեկացրել են ընկերության հասարակության հետ կապերի վարչությունից, ղեկավարության որոշմամբ, բաժանորդները, որոնց հեռախոսները չվճարելու պատճառով անջատվել էին մինչեւ սույն թվականի հուլիսի 1-ը, կրկին կարող են օգտվել իրենց հեռախոսահամարներից: Ըստ այնմ նրանց իրավունք է տրվում վճարել ոչ թե տեղադրման համար սահմանված 24 հազարը, այլ ընդամենը 6 հազար դրամ:
Համաձայն ընկերության ղեկավարության կողմից հրապարակված հայտարարության` բանակցությունները ՀՀ կառավարության հետ, գոյություն ունեցող տարաձայնությունների ողջ փաթեթի վերաբերյալ, կսկսվեն նոյեմբերի 19-ին եւ կշարունակվեն 60 օր: Բանակցությունների ընթացքում «ԱրմենՏելը» մտադիր է կասեցնել Հայաստանի կառավարության եւ երրորդ կողմի դեմ դատական քննությունները, սակայն չի հրաժարվում իր լիազորություններից կամ պահանջներից եւ իրավունք է վերապահում իրեն իրավաբանական գործողություններ ձեռնարկել:

Телекоммуникационная компания “АрменТел” продлила процедуру восстановления телефонных номеров задолжавших абонентов с 31 октября до 31 декабря 2001 года. Как сообщили агентству “АРКА” в управлении по связям с общественностью компании, по решению руководства, абоненты, которым из-за невыплат отключили телефоны до 1 июля сего года, смогут вновь пользоваться своими телефонными номерами. При этом им предоставляется право уплатить вместо положенных за установку 24 тыс. только 6 тыс. драмов.
Согласно опубликованному руководством телекоммуникационной компании заявлению, переговоры с правительством РА по всему пакету существующих разногласий начнутся 19 ноября и продлятся 60 дней. В течение всего переговорного процесса “АрменТел” намерен приостановить судебные разбирательства против правительства Армении и (или) третьих сторон, но не отказывается от каких-либо своих полномочий или требований и оставляет за собой право предпринять юридические действия.