10 April 2010 - 04:57 AMT
Ապրիլի 10-ին Կամերային երաժշտության տանը հանդես կգա հայազգի Եվա Մեձորյանը։ Առաջիկա համերգին Եվա Մեձորյանը կներկայանա հայկական և ամերիկյան ստեղծագործությունների կատարումներով։ Նրան կնվագակցեն դաշնակահար Վարդգես Խաչատրյանը, դուդուկահարներ Տիգրան Ավետիսյանն ու Մկրտիչ Աբգարյանը, տեղեկացնում է ՀՀ մշակույթի նախարարության մամլո ծառայությունը։
Երգչուհին, ում “Անուշ գարուն” խորագրով հայկական ժողովրդական երգերի ձայնասկավառակը թողարկվել է 2009 թվականին, նաև հասարակական գործիչ է և բարեգործ։ Նրա բարեգործութուններն ուղղված են Հայաստանի դպրոցներին:

10 Апрель 2010 - 04:57 AMT
10-го апреля в ереванском Доме камерной музыки выступит музыкант армянского происхождения из США Ева Медзорян . В концерте Медзорян представит армянские и американские произведения. На одной сцене с Евой выступят пианист Вардкес Хачатрян, дудукисты Тигран Аветисян и Мкртич Абгарян, сообщает пресс-служба министерства культуры Армении.
Впервые Медзорян, проживающая в США, посетила Армению в 1972 году. После чего посещения стали частыми. А в 2009 году в Армении вышел первый диск Евы Мердзорян “Милая весна” с армянскими народными песнями.