Ապրիլի 12-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանն ընդունեց ՉԺՀ Ժողովրդական Ներկայացուցիչների Համաչինական Ժողովի Հայաստան-Չինաստան բարեկամության խմբի պատվիրակությանը:
Կարինե Ղազինյանը, ողջունելով պատվիրակության այցը Հայաստան, կարևորեց Հայաստանի և Չինաստանի խորհրդարանների միջև համագործակցությունը, որը, նրա բնորոշմամբ, մեծապես նպաստում է երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող հարցեր: Կողմերը գոհունակությամբ նշեցին հայ-չինական համագործակցության դինամիկ զարգացումը:
Կարևորվեց երկկողմ բարձրաստիճան պատվիրակությունների այցերի կազմակերպումը, քննարկվեցին երկկողմ հարաբերություններին, միջազգային կազմակերպություններում համագործակցությանը, հայ-չինական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի անցկացմանը, «Շանհայ էքսպո-2010» միջազգային ցուցահանդեսին, «Շանսի-Նաիրիտ» հայ-չինական համատեղ ձեռնարկության շինարարության ավարտին և գործարկմանը, ինչպես նաև` մշակույթի և կրթության ոլորտներին առնչվող մի շարք հարցեր:

12 апреля замминистра иностранных дел Карине Казинян встретилась с делегацией группы дружбы Армения-Китай Всекитайского собрания народных представителей.
В ходе встречи Казинян придала особое значение сотрудничеству между парламентами Армении и Китая, что по ее мнению, способствует развитию двухсторонних отношений.
Стороны также обсудили вопросы, связанные с двухсторонними отношениями и отметили динамичное развитие армяно-китайских отношений. Также были обсуждены вопросы сотрудничества в международных организациях, проведение очередного заседания армяно-китайской межправительственной комиссии, международной выставки «Шанхай Expo-2010», вопросы завершения и эксплуатации совместного армяно-китайского предприятия «Шанси-Наирит», а также вопросы, связанные со сферой культуры и образования.