14 Ապրիլ 2010 - 10:51 AMT
“Փետրվարի վերջին երեք քաղաքում` Երևանում, Ստեփանակերտում և Մոսկվայում մենք հայտարարել էինք մրցույթ` “Աշխարհն առանց պատերազմի” թեմայով:
Յուրաքանչյուր քաղաքում ամփոփվել են մրցույթի արդյունքները և որոշվել են մրցութային առաջին երեք տեղի մրցանակային աշխատանքները: Լավագույն աշխատանքները կցուցադրվեն ցուցահանդեսում”, – PanARMENIAN.NET-ի թղթակցին հայտնել է Երևանում Մոսկվայի տան մշակութակրթական և հումանիտար ծրագրերի մենեջեր Ռուզաննա Սարգսյանը:
Նրա խոսքերի համաձայն, Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 65-ամյակին նվիրված “Աշխարհն առանց պատերազմի” ցուցահանդեսում կներկայացվի Հայաստանի, Արցախի և Ռուսաստանի 20 աշակերտների ավելի քան 50 աշխատանք:

28 апреля в ереванском Доме Москвы состоится открытие выставки “Мир без войны”. На выставке будут экспонированы работы школьников из России, Еревана и Арцаха.
“Еще в конце февраля мы объявили конкурс детского рисунка на тему “Мир без войны” в трех городах: Москва, Ереван, Степанакерт. В каждом городе были подведены итоги конкурсов и определены призовые работы на первые 3 места каждого конкурса. Лучшие рисунки будут представлены на выставке”,- сообщила менеджер культурно-образовательных и гуманитарных программ Дома Москвы в Ереване Рузанна Саркисян корреспонденту PanARMENIAN.NET.
По ее словам, на выставке “Мир без войны”, посвященной 65-летию победы в Великой Отечественной войне, будет представлено более 50 работ 20 школьников из России, Армении и Арцаха.