16 Ապրիլ 2010 - 07:40 AMT
Մայր Աթոռ սուրբ Էջմիածնում տեղի կունենա hոգեհանգստի արարողություն` ի հիշատակ ավիավթարի հետևանքով զոհված լեհ պետական գործիչների
Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդն ապրիլի 17-ին Մայր Աթոռ սուրբ Էջմիածնում հոգեհանգստի պատարագ է մատուցելու` ի հիշատակ Սմոլենսկի մոտ տեղի ունեցած ավիավթարի հետևանքով զոհված Լեհաստանի նախագահ Լեհ Կաչինսկու և նրա տիկնոջ, Լեհաստանի պետական այրերի և եկեղեցականների, հաղորդում է Մայր Աթոռ սբ. Էջմիածնի մամլո-գրասենյակը:
Լեհաստանի նախագահ Լեհ Կաչինսկին ապրիլի 10-ին Սմոլենսկում ավիավթարի է ենթարկվել: Լեհաստանի նախագահը կնոջ և պաշտոնական պատվիրակության հետ Տու-154 ինքնաթիռով մեկնում էր Կատին հիշատակի միջոցառումներին մասնակցելու համար: Ինքնաթիռում եղել է 96 մարդ. 88 ուղևոր և անձնակազմի 8 անդամներ, ոչ ոք չի փրկվել

Католикос Всех Армян Гарегин II 17 апреля в Первопрестольном Св. Эчмиадзне отслужит панихиду по погибшему в результате авиакатастрофы под Смоленском президенту Польши Леху Качиньскому, его супруге, польским государственным деятелям и представителям духовенства, сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина.
Самолет президента Польши Леха Качиньского разбился 10 апреля под Смоленском. Глава Польши вместе с супругой и официальной польской делегацией летел на Ту-154 в Катынь для участия в памятных мероприятиях. На борту находились 96 человек: 88 пассажиров и восемь членов экипажа, не выжил никто.