16 April 2010 - 11:58 AMT
Նյու Յորքի Ziegfeld Theatre-ում ապրիլի 15-ին տեղի ունեցավ “Դու չես ճանաչում Ջեկին” ֆիլմի պրեմիերան, որը պատմում է Ջ.Գևորգյանի մասին, որն առավելապես հայտնի է, որպես “Դոկոտոր մահ”: Ֆիլմում բժիշկի դերը կատարում է հայտնի դերասան Ալ Պաչինոն: Պրեմիերայի ժամանակ դերասանը պատմել է, որ ինքը Գևորգյանը հրավիրեց իրեն Դեթրոյթ` պոկեր խաղալու: “Ես կարծեցի, որ կանեմ դա Ջեկի համար, այսինքն` կնկարահանվեմ ֆիլմում”,-ասել է դերասանը: Ալ Պաչինոյից բացի, գլխավոր դերակատարներն են Սյուզան Սարանդոնը, Դենի Հյուսթոնն ու մյուսները:
Ֆիլմը հիմնված է իրական իրադարձությունների վրա` պատմություն է բժիշկի մասին, որը կողմ է էվտանազիայի օրինականացմանը: Ֆիլմի պրեմիերային ներկա էր ինքը Ջեկ Գևորգյանը: “Ես անկացրեցի ժամանակը`փորձելով հասկանալ նրան: Որմանք չեն հասկանում, թե որքան դժվար է միշտ հանրության ուշադրության կենտրոնում լինել, աշխատել ԶԼՄ-ների, կամերաների հետ, սակայն ֆիլմը կօգնի ավելի լավ ճանաչել Ջեկին, ճանաչել նրան այնպես, ինչպիսին նա կա”,-ասել է Ալ Պաչինոն: Իր հերթին “Դոկոտոր մահը” հայտարարել է, որ տպավորված է Ալ Պաչինոյի խաղով: “Դա աներևակայելի է: Ես ուղղակի շոկի մեջ էի”,-ասել է բժիշկը:
“Դու չես ճանաչում Ջեկին” ֆիլմի պրեմիերան տեղի կունենա ամերիկյան կաբելային HBO հեռուստաալիքով, հաղորդում է Accesshollywood.com-ը:

В Нью-Йорке, в Ziegfeld Theatre 15 апреля состоялась премьера фильма “Ты не знаешь Джека”, рассказывающего о Джеке Кеворкяне, более известного как “Доктор Смерть”. В фильме роль доктора Джека играет знаменитый актер Аль Пачино. В ходе премьеры актер рассказал, что сам Кеворкян его пригласил в Детройт поиграть в покер. «Я подумал, что для Джека я сделаю это, то есть снимусь в фильме»,- сказал актер. Кроме Пачино, в главных ролях снялись Сьюзан Сарандон, Денни Хьюстон и другие.
Фильм основан на реальных событиях – история о враче, поддерживающем идею легализации эвтаназии. На премьере фильма присутствовал сам Джек Кеворкян. «Я провел это время, просто пытаясь понять его. Некоторые люди не понимают, как это трудно быть всегда в центре внимания публики, как общаться с СМИ и работать с камерами, но фильм поможет узнать Джека лучше, узнать его таким, как он есть. Он забавный и великий умник», – сказал Аль Пачино.
В свою очередь «Доктор Смерть» заявил, что он впечатлен игрой Аль Пачино. “Это было невообразимо. Я был шокирован”,- разоткровенчился доктор.
Премьера фильма “Ты не знаешь Джека” по американскому кабельному телеканалу HBO (Home Box Office) состоится 24 апреля, передает Аccesshollywood.com