Հայաստանում ամենամյա ամառային հնագիտական դպրոց կկազմակերպվի, ապրիլի 16-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հաղորդել է Հայաստանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայի հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտի տնօրեն Պավել Ավետիսյանը:
"Տարածաշրջանում նման դպրոց չկա, դրա կազմակերպումը կարևոր է երկրի իմիջի համար: Ծրագրվում է ամենամյա ամառային հնագիտական դպրոց անցկացնել",- նշել է Պավել Ավետիսյանը:
Ինչպես հաղորդել է Գիտությունների ազգային ակադեմիայի հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտի տնօրենը, 2009 թվականին առաջին անգամ ամառային հնագիտական դպրոց է անցկացվել Դվինում:

16 Апрель 2010 - 14:15 AMT
Ежегодная летняя археологическая школа будет организована в Армении, сообщил директор института археологии и этнографии Национальной академии наук Армении Павел Аветисян на пресс-конференции 16 апреля в Ереване.
“В регионе нет подобной школы, ее организация важна для имиджа страны. Планируется ежегодное проведение летней археологической школы ”, – отметил Павел Аветисян.
Как сообщил директор института археологии и этнографии Национальной академии наук, в 2009 году в Двине впервые была проведена летняя археологическая школа.