Ապրիլի 19-ին, Երևանում տեղի կունենա ”Հայկական դպրոց” թեմայով հանրային բաց քննարկում` արվեստի ոլորտի ներկայացուցիչների հետ:
Սա “Այբ” կրթական հիմնադրամի կազմակերպած թվով վեցերորդ “կլոր սեղան” քննարկումն է (լրատվամիջոցների ղեկավարների, ճարտարապետների, գործարար համայնքի ներկայացուցիչների, ուսուցիչների և տնօրենների, աշակերտների և ուսանողների հետ հանդիպումներից հետո):
Ինչպես հաղորդում է “Այբ” կրթական հիմնադրամի մամլո ծառայությունը, ”Հայկական դպրոց” թեմայով հանրային քննարկումները կավարտվեն ընթացիկ տարվա հունիսին ամփոփիչ խորհրդաժողովով, որի ընթացքում կներկայացվի “21_րդ դարի հայկական դպրոցը” հայեցակարգը:

19 апреля в Ереване с участием 35 деятелей искусства состоится круглый стол-обсуждение на тему “Армянская школа”.
Организатором обсуждения является образовательный центр “Айб”, который намеревается создать “Образовательный узел “Айб” и в целях разработки концепции уже провел несколько обсуждений с участием деятелей различных сфер.
Как сообщает пресс-служба образовательного центра “Айб”, цикл общественных обсуждений на тему “Армянская школа” завершится в июне текущего года итоговой конференцией, на которой будет представлена концепция “Армянской школы XXI века”.