20 Ապրիլ 2010 - 10:21 AMT
Այս պահի դրությամբ Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովը (ԵԽԽՎ) որոշում չի կայացրել ԵԽԽՎ գարնանային նստաշրջանի հետաձգման մասին: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդել ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը, ԵԽԽՎ հանձնաժողովներից մեկում առաջարկվել է նստաշրջանը հետաձգել հրաբխի ժայթքման պատճառով: “Այս պահի դրությամբ մեկ բան է պարզ միայն, որ նստաշրջանը պետք է կայանա ապրիլի 26-30-ը: Նստաշրջանի հետաձգման վերաբերյալ կոնկրետ որոշում կկայացվի այսօր երեկոյան”,-ասել է Նաիրա Զոհրաբյանը:
ԵԽԽՎ-ում ադրբեջանական պատվիրակության ղեկավար, պատգամավոր Սամեդ Սեիդովն ասել է, որ հավանաբար, ԵԽԽՎ գարնանային նստաշրջանը չի բացվի: “Այն հավանականությունը, թե նստաշրջանը կկայանա, շատ փոքր է”,-ասել է Սեիդովը, հաղորդում է ԱՊԱ գործակալությունը:

Member of the Armenian delegation to PACE Naira Zohrabyan said that the PACE Secretariat has not made a decision on postponement of the spring session yet.
Suggestion on the session’s postponement was submitted to a PACE commission with respect to a volcanic eruption in Iceland.
“At this point, one thing is clear – the session is scheduled for April 26-30. Decision with respect to it will be adopted tonight,” Naira Zohrabyan told PanARMENIAN.Net.
Head of the Azerbaijani delegation to PACE Samed Seidov stated that most likely the PACE spring session will not open. “There are few chances that it will take place,” APA quoted Seidov as saying.