23 Ապրիլ 2010 - 12:06 AMT
Երեւանում արդեն 15 տարի գործում է Հայոց ցեղասպանության Թանգարան-ինստիտուտը, որը ոչ միայն գիտական աշխատանքներ է անցկացնում, այլեւ հասարակությանը հնարավորություն ընձեռում ծանոթանալու Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող փաստաթղթերին, լուսանկարներին, գրքերին:
"Ֆիզիկական եւ վիրտուալ այցելուների թիվը տարեկան հասնում է 200 հազարի: Թանգարան-ինստիտուտի կայքում կարելի է գտնել ողջ տեղեկատվությունը, որը կարելի է տեսնել թանգարանում: Շուտով կգործի նաեւ կայքի ռուսալեզու տարբերակը",- ապրիլի 23-ին կայացած մամլո ասուլիսում հաղորդել է Հայոց ցեղասպանության Թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը:

23 Апрель 2010 - 12:06 AMT
В Ереване уже 15 лет действует единственный Музей-институт Геноцида, который не только проводит научные работы, предоставляет обществу возможность ознакомиться с документами, фотографиями, книгами, рассказывающими о Геноциде армян.
“Число физических и виртуальных посетителей за год доходит до 200 тысяч. На сайте Музея-института можно найти всю информацию, которую можно увидеть в музее. Скоро будет действовать и русскоязычный вариант сайта”,- сообщил директор Музея-института Геноцида армян Айк Демоян в ходе пресс-конференции 23 апреля.