24 Ապրիլ 2010 - 11:06 AMT
Տվյալ պահին Հայոց ցեղասպանության զոհերի hուշահամալիրի հավերժական կրակին մոտենում է հիմնականում երիտասարդությունը
Տվյալ պահին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրի հավերժական կրակին մոտենում է հիմնականում երիտասարդությունը, այդ թվում Հայաստանի տարբեր բուհերի ուսանողներ և դասախոսներ
“Ռուս-հայկական համալսարանից այստեղ գտնվում են 300 ուսանողներ և 20 դասախոսներ: Մենք այսօր հավաքվել ենք այստեղ, որպեսզի հարգենք Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը, ցույց տանք աշխարհին հայ ժողովրդի միահամուռ կամքը և գաղափարն այն մասին, որ մենք չենք մոռացել և չենք մոռանա Թուրքիայի կատարած հանցագործությունը”,- ասել է ՌՀՀ ուսանողական միության նախագահ Ավթանդիլ Ավետիսյանը PanARMENAIN.Net-ի թղթակցին:

24 Апрель 2010 - 11:06 AMT
На данный момент, к вечному огню Мемориала жертв Геноцида армян большей частью подходит молодежь, в том числе студенты и преподаватели разных вузов Армении.
''Из российско-армянского университета здесь находятся 300 студентов и 20 преподавателей. Мы собрались сегодня здесь, чтобы почтить память жертв Геноцида армян, показать миру сплоченность армянского народа и идею о том, что мы не забыли и не забудем это преступление, совершенное Турцией'', – сказал председатель студенческого союза РАУ Автандиль Аветисян корреспонденту PanARMENIAN.Net.