26 Ապրիլ 2010 - 07:47 AMT
Հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման մասին արձանագրությունները դեռևս գտնվում են ՀՀ ԱԺ մեծ օրակարգում
Հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման մասին արձանագրությունները դեռևս գտնվում են Հայաստանի Ազգային Ժողովի մեծ օրակարգում: Այդ մասին, պատասխանելով “Ժառանգություն” կուսակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանի հարցմանը, հայտարարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը : Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի խորհրդարանական թղթակիցը, Աբրահամյանն ասել է, որ Արձանագրությունները հանվել են միայն քառօրյայի օրակարգից:
Ապրիլի 22-ին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել հոկտեմբերի 10-ին Ցյուրիխում ստորագրված Հայ-թուրքական արձանագրությունների վավերացման կասեցման մասին: Հրամանագրով ՀՀ արտգործնախարարին հանձնարարվել է արձանագրությունների վավերացման ընթացակարգը կասեցնելու մասին ծանուցել Թուրքիայի Հանրապետությանը:

26 Апрель 2010 - 07:47 AMT
Протоколы о нормализации армяно-турецких отношений еще находятся в большой повестке Национального Собрания Армении. Об этом, отвечая на запрос депутата от партии «Наследие» Армена Мартиросяна заявил спикер армянского парламента Овик Абрамян. Как передает парламентский корреспондент PanARMENIAN.Net, Абрамян сказал, что Протоколы сняты только из повестки четырехдневки.
22-го апреля президент Армении Серж Саргсян подписал указ о приостановлении процедуры ратификации подписанных армяно-турецких Протоколов 10-го октября в Цюрихе. Президент РА указом поручил министру ИД Армении проинформировать турецкую сторону о приостановлении процедуры ратификации Протоколов.