29 Ապրիլ 2010 - 06:03 AMT
ՀՀ կառավարությունն ընդունել է "1988-1992թթ. Ադրբեջանի Հանրապետությունից բռնագաղթած և Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն ստացած անձանց կողմից զբաղեցված բնակելի տարածքները սեփականաշնորհելու մասին" որոշումը:
Այս դրույթի նպատակը հանրակացարաններում ժամանակավորապես բնակվող բազմաթիվ փախստական ընտանիքների բնակարանային, սոցիալ-տնտեսական, ինչպես նաև իրավական երաշխիքների ապահովումն է:
Գործադիրը հաստատել է Երևան քաղաքի Ֆուչիկի 19 հասցեում կառուցված բազմաբնակարան շենքից ձեռք բերված բնակարաններից բնակարան ստացող անձանց ցուցակը, ՀՀ քաղաքաշինության նախարարին պարտավորեցրել բնակարանների բաշխումը կատարել վիճակահանությամբ և դրա արդյունքով նշված անձանց հետ ՀՀ անունից կնքել նվիրատվության (անհատույց մասնավորեցման) պայմանագրեր:

29 Апрель 2010 - 06:03 AMT
Правительство РА на заседании 29 апреля приняло постановление «О приватизации жилых площадей, занимаемых лицами, в 1988-1992гг. вынужденно переселившихся из Азербайджанской Республики и получивших гражданство Республики Армения».
Целью данного постановления является решение жилищных и социально-экономических проблем, обеспечение правовых гарантий многочисленных семей беженцев, временно проживающих в общежитиях, в городе Ереване, а также в городе Абовян.
Правительство утвердило список лиц, которые получат квартиры, приобретенные в многоквартирном здании, построенном в городе Ереване, обязав Министра градостроительства РА произвести распределение квартир путем жеребьевки и по ее результатам заключить от имени РА с указанными лицами договоры дарения (безвозмездной приватизации).