Սեպտեմբերի 24-ին Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա «Հայկական ռադիո» գալա-համերգը: Այդ իրադարձությամբ Հայաստանում կմեկնարկի «Հայկական ռադիո» ծիծաղի համաշխարհային փառատոնը: Փառատոնի կարգախոսներից մեկը կլինի « Դե սպասիր, Օդեսսա. Հումորի նոր մայրաքաղաքն այսուհետ Երևանն է լինելու»: Փառատոնին կմասնակցեն դերասաններ Ռուսաստանից և արտերկրից: Փառատոնի պաշտոնական լեզուն ռուսերենն է, ուստի, ինչպես նշում են կազմակերպիչները, դեռ ժամանակ կա այն սերտելու:
Փառատոնի կենտրոնական իրադարձությունը կլինեն փառատոնի երկու գալա-համերգները, որոնք շուրջ 5000 մարդ կայցելի Ռուսաստանից, Հայաստանից, Ուկրաինայից,Վրաստանից և այլ երկրներից: Փառատոնի հիմնական նպատակներից մեկն է միջազգային կապերի ամրապնդումը, մշակութային ավանդույթների փոխանակումը , հանդուրժողական ազգամիջյան հարաբերությունների ձևավորումը: Մինչ փառատոնի մեկնարկը, սեպտեմբերի 23-ին, կբացվի «Ռադիոհանգույց» մամուլի կենտրոնը, որտեղ սեպտեմբերի 24-ին տեղի կունենա մամլո ասուլիս գալա-համերգի կազմակերպիչների ու մասնակիցների հետ:

24 сентября в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна состоится гала-концерт “Армянское радио”. Этим событием в Армении начинается всемирный фестиваль смеха “Армянское радио”. Фестиваль станет ежегодным, а первое шоу обещает стать главным юмористическим событием года. Одним из лозунгов фестиваля стал: “Трепещи, Одесса. Новой столицей юмора с этого момента становится Ереван”. На фестиваль съедутся артисты из России и зарубежных стран. Официальным языком фестиваля является русский, поэтому, как отмечают организаторы фестиваля, есть еще время его подучить.
Центральным событием фестиваля является два гала-концерта “Армянское радио”, которое посетят более 5000 человек из России, Армении Украины, Грузии и других стран. Одной из целей фестиваля является укрепление международных связей, обмен культурными традициями, формирование толерантных межэтнических отношений в обществе. До начала фестиваля, 23 сентября, состоится открытие пресс-центра “Радио-точка”, в котором 24 сентября состоится пресс-конференция с организаторами и участниками гала-концерта.