5 Մայիս 2010 - 11:46 AMT
Երևանում մայիսի 8-ին և 9-ին հանդես կգա բրիտանական «Օքսֆորդ փլեյհաուս» թատրոնը` Մի փոքրիկ քայլ» ներկայացումով: Հայաստանում Բրիտանական խորհրդի ներկայացուցչությունը հայտնում է, որ այդ երգիծական ներկայացումը առաջին անգամ բեմադրվել է 2008 թ. Էդինբուրգում տեղի ունեցած միջազգային թատերական փառատոնում և մեծ հաջողություն է ունեցել:
Բրիտանական խորհրդի օժանդակության շնորհիվ անգլիական թատերախումբը հանդես կգա Երևանի պատանի հանդիսատեսի թատրոնում: Ներկայացումը պատմում է, թե ինչպես են ԱՄՆ-ն ու ԽՍՀՄ-ը պայքարում առաջինը Լուսնի վրա մարդ ուղարկելու իրավունք ձեռք բերելու համար:
Երևանում ելույթների շրջանակներում դերասանները հանդիպումներ կունենան լրագրողների հետ և Երևանի կինոյի ու թատրոնի պետական ինստիտուտի ուսանողների համար վարպետության դասեր կանցկացնեն:

8-ого и 9-ого мая в Ереване выступит британский театр “Оксфорд плейхаус” (Oxford Playhouse) со спектаклем “Один маленький шаг” (One Small Step). Как сообщает Представительство Британского совета в Армении, это необычный, юмористический спектакль, который впервые был поставлен в 2008 году на международном театральном фестивале в Эдинбурге и имел большой успех.
При поддержке Британского совета английская труппа выступит в Театре юного зрителя в Ереване. В спектакле будет представлено, как США и Советский Союз борются за право первыми послать человека на луну.
В рамках своих выступлений в Ереване актеры встретятся с журналистами и проведут мастер-класс для студентов Ереванского государственного института театра и кино.