6 Մայիս 2010 - 08:01 AMT
Հայրենական մեծ պատերազմի Հաղթանակի 65-րդ տարեդարձի և Շուշիի ազատագրման 18-ամյակի կապակցությամբ նախաձեռնող խումբը Հովհաննես Դանիելյանի և Լիլիթ Ադիբեկյանի գլխավորությամբ կիրականացնեն Երևան-Շուշի ավտովազքը: Ակցիան սկսվելու է մայիսի 9-ին ժամը 9:00-ին Երևանի «Հաղթանակ» զբոսայգուց նրանից հետո, երբ վազքի մասնակիցները ծաղիկներ կդնեն Անհայտ զինվորի գերեզմանին և ծիրանի ծառ կտնկեն: Ավտովազքի մասնակիցները մտադիր են կանգ առնել Արտաշատում, Արարատում, Եղեգնաձորում, Վայքում, Գորիսում, Լաչինում: Յուրաքանչյուր քաղաքում ծաղիկներ կդնեն:
Դանիելյանի խոսքերով, այդ ակցիան Երևան-Մոսկվա մեծ ավտովազքի նախնական փուլն է, որը կարող է կայանալ 2011-ին 5 պետությունների տարածքով` Հայաստան, Վրաստան, Բելառուս, Ուկրաինա և Ռուսաստան:

6 Май 2010 - 08:01 AMT
В ознаменование 65-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне и 18-летия освобождения Шуши инициативная группа во главе с Ованнесом Даниеляном и Лилит Адибекян из Еревана совершит автопробег по маршруту Ереван-Шуши. Акция начнется 9 мая в 9 часов утра из парка «Победы» в Ереване, после того, как участники пробега возложат венки к могиле Неизвестного солдата и посадят абрикосовое дерево.
Участники автопробега намерены сделать остановки в Арташате, Арарате, Ехегнадзоре, Вайке, Горисе, а также Лачине. В каждом городе к памятникам будут возложены цветы.
По словам Даниеляна, эта акция – предварительный этап большого автопробега Ереван-Москва, который возможно состоится в 2011 году через 5 государств – Армению, Грузию, Беларусь, Украину и Россию.