6 Մայիս 2010 - 11:36 AMT
Հրանտ Դինք մրցանակի միջազգային մրցութային հանձնաժողովը հայտարարել է մրցանակի հավակնող թեկնածուների դիմումների ընդունումն սկսելու մասին:
Միջազգային ամենամյա Հրանտ Դինքի մրցանակը հանձնվում է այն անձանց, կազմակերպություններին կամ խմբերին, ովքեր ներդրում են ունեցել ազատ ու արդար, առանց բռնությունների, ռասիզմի և խտրականության աշխարհի կայացման համար, ովքեր այդ նպատակին հասնելու համար վտանգի են ենթարկվում, կոտրում են ստերեոտիպերը` ուրիշներին հույս ներշնչելով: Մրցանակակիրները հայտնի կդառնան 2010 թ. սեպտեմբերի 15-ին` Հրանտ Դինքի ծննդյան օրը:
Միջազգային մրցութային հանձնաժողովի կազմում են` գրող Ադալեթ Աղաօղլուն, լրագրող Ալպեր Հորմուշը և Ամիր Հասանը (նրանք 2009 թ Հրանտ Դինքի մրցանակի հաղթողներից են), Երևանի մամլո ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը, Եվրախորհրդարանի անդամ Դանիել Կոգն Բենդիտը, լրագրող Հասա Քեմալը, Amnesty International-ի գլխավոր քարտուղար Իրենե Հանը, Ջուդիթ Բաթլերը, Հրանտ Դինքի անվան հիմնադրամի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ռաքել Դինքը: Թեկնածուների ներկայացման վերջին ժամկետը 2010 թ. մայիսի 15-ն է:

6 Май 2010 - 11:36 AMT
Жюри Международной премии Гранта Динка объявило о начале приема заявлений от кандидатов на получение премии.
Ежегодная Международная премия Гранта Динка вручается личностям, организациям или группам, которые внесли вклад в установление свободного и справедливого мира без дискриминации, расизма и насилия, тем, кто для достижения этой цели подвергается риску, разрушает стереотипы, даря другим надежду. Победители премии будут объявлены 15 сентября 2010 года — в день рождения Гранта Динка, редактора армяно-турецкой газеты «Акос», убитого19 января 2007 года.
В жюри международной премии входят: писатель Адалет Агаоглу, журналисты Алпер Гормуш и Амир Хассан (они являются победителями премии Гранта Динка 2009 года), президент Ереванского пресс клуба Борис Навасардян, член европейского парламента Даниель Когн-Бендит, журналист Хаса Кемал, генеральный секретарь Amnesty International Ирене Хан, Джудит Батлер, председатель члена совета директоров фонда имени Гранта Динка Ракель Динк.