ՀՀ պաշտոնական պատվիրակությունը ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ մայիսի 8-ին կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն` մասնակցելու Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 65- ամյակին եւ Շուշիի ազատագրման օրվան նվիրված հանդիսություններին:
Պատվիրակության կազմում են փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը, ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը, պատգամավորներ Կարինե Աճեմյանը, Արտակ Զաքարյանը, Ռուստամ Գասպարյանը, Աշոտ Տոնոյանը, Ռուբեն Գևորգյանը, Արտյուշ Շահբազյանը, Բագրատ Սարգսյանը, Լարիսա Ալավերդյանը, Արմեն Մարտիրոսյանը, ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը, քաղաքաշինության նախարար Վարդան Վարդանյանը, Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
Մայիսի 8-ի երեկոյան պատվիրակությունը կմասնակցի Հաղթանակի եւ խաղաղության տոնին նվիրված հանդիսավոր երեկոյին:
Մայիսի 9-ին պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ կդնեն Ստեփանակերտում եւ Շուշիում, Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց մայր տաճարում կմասնակցեն սուրբ պատարագի արարողությանը, հաղորդում է ԱԺ մամլո ծառայությունը:

7 Май 2010 - 10:38 AMT
8 мая армянская делегация во главе со спикером парламента Армении Овиком Абрамяном посетит Нагорный Карабах, где примет участие в мероприятиях посвященных 65-ой годовщине Победы в Великой Отечественной войне и Дню освобождения Шуши.
В составе делегации: заместитель премьер-министра РА Армен Геворгян, заместитель председателя НС РА Самвел Никоян, глава армянской делегации в ПАСЕ Давид Арутюнян, депутаты Карине Ачемян, Артак Закарян, Рустам Гаспарян, Ашот Тоноян, Рубен Деворгян, Артюш Шахбазян, Баграт Саргсян, Лариса Алавердян, Армен Мартиросян, а также другие официальные лица.
9 мая члены делегации возложат цветы в Степанакерте и Шуши. В тот же день вечером делегация вернется в Ереван, сообщает пресс-служба НС РА.