7 Մայիս 2010 - 12:51 AMT
ՀՀ պաշտպանության նախարարն ու ԱԵՔԽ ներկայացուցիչները քննարկել են երիտասարդության ռազմահայրենասիրական դաստիարակության խնդիրները
ՀՀ վարչապետին կից Ազգային երիտասարդական քաղաքականության խորհրդի և ՀՀ պաշտպանության նախարարի հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են երիտասարդության խնդիրները, մասնավորապես, երիտասարդության ռազմահայրենասիրական դաստիարակության հարցերը: Այդ մասին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում հայտարարել է խորհրդի անդամ, սպորտի ու երիտասարդության հարցերի փոխնախարար Արսեն Քարամյանը:
Իր հերթին, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հույս է հայտնել, որ հանդիպման ավարտին կողմերը միասնական մոտեցում կձևավորեն խնդրո առարկա հարցերի շուրջ:
«ԱԵՔԽ ուշադրության կենտրոնում հիմնականում երիտասարդության սոցիալական հարցերն են, այդ թվում նաև երիտասարդ ընտանիքներին բնակմակերեսով ապահովելու հարցը: Մենք կանդրադառնանք նաև մարզերի, ԼՂՀ-ի երիտասարդների խնդիրներին»,-ասել է Ազգային երիտասարդական քաղաքականության խորհրդի քարտուղար Ռուբեն Մարկոսյանը:

7 Май 2010 - 12:51 AMT
Представители СНМП и министр обороны РА обсудили проблемы военно-патриотического воспитания молодежи
В рамках встречи Совета национальной молодежной политики (СНМП) при премьер-министре РА с министром обороны Армении будет обсуждаться проблемы молодежи, в частности, вопрос военно-патриотического воспитания. Об этом в Министерстве обороны РА заявил член СНМП, заместитель министра спорта и по вопросам молодежи Армении Арсен Карамян.
Карамян также отметил, что подобные встречи состоятся также с другими государственными ведомствами, в рамках которых будут обсуждены вопросы, интересующие армянскую молодежь.
В свою очередь министр обороны Сейран Оганян коротко обратился к обсуждаемым вопросам и выразил надежду, что в конце встречи стороны сформируют единый подход по названным проблемам.
“В центре внимания СНМП будут в основном социальные вопросы молодежи, в том числе проблемы обеспечения жильем молодых семей. Мы также обратимся к проблеме представителей молодежи регионов Армении, в том числе и НКР”, – заметил секретарь Совета национальной молодежной политики Рубен Маркосян.