7 Մայիս 2010 - 13:38 AMT
Ադրբեջանական կողմը եթե վերսկսի պատերազմական գործողությունները ղարաբաղյան ռազմաճակատում, ապա այդ երկիրը կբաժանվի 5-6 մասերի և Ադրբեջանից այլևս ոչինչ չի մնա: Այս մասին Երևանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է Հայաստանի նախկին փոխնախարար, ՍԴՀԿ կենտրոնական վարչության անդամ Վահան Շիրխանյանը:
Շիրխանյանի խոսքերի համաձայն, Ադրբեջանի ժողովուրդը վաղուց հասկացել է, որ Արցախը գտնվում է իր իսկական տերերի ձեռքում: «Ադրբեջանի բանակում ծառայում են հիմնականում այդ երկրի ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչները, ովքեր հազիվ թե ալիևների կլանի համար զոհեն իրենց կյանքը», – ընդգծել է նա:

RA ex-minister of defense, member of the Central Board of Hnchak Social-Democratic Party Vahan Shirkhanyan said that if Azerbaijan resumes hostilities in Karabakh, this country will be divided into 5-6 parts and it will be fatal for Azerbaijan.
Azerbaijan’s population has conceived long ago that Artsakh is in the hands of its real master, Shirkhanyan told a press conference in Yerevan. “The Azerbaijani army mainly consists of representatives of national minorities, who hardly will sacrifice their lives for the clan of Aliyevs,” he said.