7 Մայիս 2010 - 13:38 AMT
Ադրբեջանական կողմը եթե վերսկսի պատերազմական գործողությունները ղարաբաղյան ռազմաճակատում, ապա այդ երկիրը կբաժանվի 5-6 մասերի և Ադրբեջանից այլևս ոչինչ չի մնա: Այս մասին Երևանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է Հայաստանի նախկին փոխնախարար, ՍԴՀԿ կենտրոնական վարչության անդամ Վահան Շիրխանյանը:
Շիրխանյանի խոսքերի համաձայն, Ադրբեջանի ժողովուրդը վաղուց հասկացել է, որ Արցախը գտնվում է իր իսկական տերերի ձեռքում: «Ադրբեջանի բանակում ծառայում են հիմնականում այդ երկրի ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչները, ովքեր հազիվ թե ալիևների կլանի համար զոհեն իրենց կյանքը», – ընդգծել է նա:

Если азербайджанская сторона возобновит военные действия на карабахском фронте, то эта страна разделится на 5-6 частей и от Азербайджана ничего не останется. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил бывший заместитель министра обороны Армении, член центрального правления Социал-демократической партии “Гнчак” Ваан Ширханян.
По словам Ширханяна, простое население Азербайджана уже давно поняло, что Арцах находится в руках своего истинного хозяина. “В армии Азербайджана служат в основном национальные меньшинства этой страны, которые вряд ли захотят пожертвовать своей жизнью ради клана Алиевых”, – подчеркнул он.