Մայիսի 5-15-ը Թեհրանում անցկացվում է գրքի միջազգային ցուցահանդես, որին մասնակցում են ավելի քան 2000 իրանցի և շուրջ 1700 արտասահմանյան հրատարակիչներ: Այցելուների թիվն այս տարի գերազանցել է 4 միլիոնը:
Մայիսի 5-ին տեղի ունեցած Թեհրանի 23-րդ գրքի միջազգային ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը մասնակցեց ԻԻՀ խորհրդարանի նախագահ Ալի Լարիջանին:
ԻԻՀ-ում Հայաստանի դեսպանության նախաձեռնությամբ և ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ կազմակերպված հայկական տաղավար այցելողների թիվը և ցուցաբերվող հետաքրքրությունն աննախադեպ մեծ է:
Մեծ է հետաքրքրությունը հատկապես Հայաստանի զբոսաշրջության և բարձրագույն կրթության ոլորտների նկատմամբ: Բացի այդ այս տարի օտարազգի այցելուները հետաքրքրվում են հատկապես Հայոց Ցեղասպանության թեմայով:

С 5-го по 15-ое мая в Тегеране проходит международная книжная выставка, в которой участвуют около 200 иранских и 1700 зарубежных издателей. Число посетителей выставки в этом году достигло 4 миллиона человек.
Интерес к армянской культуре и число посетителей армянского павильона в этом году невероятно велико. Как сообщает пресс-служба МИД РА, павильон организован армянским посольством в ИРИ и министерством культуры РА.
Посетителей особенно интересует туризм и высшее образование в Армении. Возрос интерес так же к теме Геноцида армян.