2010-ին մայիսի 20-ին Երևանում կայանալու է երաժիշտ Նունե Կարապետյանի «Ծափիկ-ծափիկ» մանկական երգերի ձայնասկավառակի շնորհանդեսը: Ձայնասկավառակում ընդգրկված են ինչպես ժողովրդական («Արև-արև», «Անձրև»), այնպես էլ Նունե Կարապետյանի հեղինակային երգերը:
«Երբ ծնվեցին իմ երկվորյակները, երկար ժամանակ երեխաներիս համար փնտրում էի CD հայկական երգերով: Դժբախտաբար, ընտրությունը մեծ չէր, ուստի ես ինքս ընդգրկվեցի դրա ստեղծման աշխատանքի մեջ»,- պատմել է երաժիշտը:
Ձայնասկավառակում կան նաև օրորոցային երգեր, երգ-գործողություններ, որոնք երգելիս երեխան պետք է կատարի այն ամենն, ինչ երգում է, ինչը զարգացնում է մոտորիկան:
Նունե Կարապետյանն ավարտել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիան: Ծնվել է Երևանում, այժմ բնակվում է Բոստոնում (ԱՄՆ): Նունեն երգում է երգչախմբում, հանդես է գալիս օպերային հանրությունների հետ (Opera Boston, Granite State Opera, Pacific Repertory Opera) և տալիս է համերգներ: Նունեն երաժշտություն է դասավանդում 1-7տ երեխաներին հատուկ Kindermusik ծրագրով:

18 Май 2010 - 15:54 AMT
20 мая 2010 года в Ереване состоится презентация диска детских песен “Тсапик-тсапик” (Ладушки) музыканта Нуне Карапетян. В диск вошли как армянские народные (“Арев-арев”, “Андзрев”), так и авторские песни Нуне Карапетян.
“Когда я родила своих близнецов, то долго искала CD с армянскими песнями для своих детей. К сожалению, выбор был совсем невелик, поэтому мне самой пришлось включиться в работу по его созданию”,- рассказала музыкант.
В диск включены также колыбельные песни, песни-действия, напевая которые ребенок должен выполнять все, что он поет, что развивает его моторику.
Нуне Карапетян – выпускница Ереванской государственной консерватории имени Комитаса. Она родилась в Ереване, но сейчат живет в Бостоне (США). Нуне выступает с оперными обществами (Opera Boston, Granite State Opera, Pacific Repertory Opera) и дает концерты. Нуне также преподает музыку детям от 1 до 7 летпо специальной программе Kindermusik.