«Մեր տունը» 9-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը տեղի կունենա մայիսի 27-29-ը Երևանում: «Մեր տունը» խոշորագույն ցուցահանդես է Հայաստանի գործնական կյանքում, որը տարեց տարի մի տանիքի տակ է հավաքում այս ոլորտի ավելի շատ մասնագետների:
«Մեր տունը» ցուցահանդեսն անցկացվել է 2002-ին: «Մեր տունը» ցուցահանդեսը հեշտացնում է մեր գործընկերների որոնումը և ընդլայնել վաճառքի շուկան ցուցահանդեսի մասնակից-ընկերությունների համար: Այն հնարավորություն է տալիս փոխանակել կուտակած փորձը և նոր առևտրային փոխհարաբերություններ հաստատել արտադրողի և սպառողի միջև, ինչպես նաև ուսումնասիրել Հայաստանի շինարարական շուկան:
«Մեր տունը» ցուցահանդեսին մասնակցում են այս ոլորտում աշխատող հայտնի ընկերություններ Հայաստանից և արտասահմանից: «Մեր տունը» ցուցահանդեսի մասնակիցների շուրջ 60 տոկոսն արդեն մշտական մասնակիցներ են: Մոտ 40 տոկոսը նոր ընկերություններ են, որոնք ամեն տարի նորացվում են և հայկական շինարարական շուկային առաջարկում վերջին մշակումները և տեխնոլոգիաները:
«Մեր տունը» ցուցահանդեսը տեղի է ունենում քաղաքաշինության նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի, Զարգացման հայկական գործակալության հովանու ներքո: Ցուցահանդեսն ընթանալու է ՀՀ կառավարության նիստերի շենքում:

Девятая международная специализированная выставка “Наш Дом” пройдет 27-29 мая в Ереване. “Наш Дом” это крупнейшая выставка в деловой жизни Армении, которая из года в год, под одной крышей собирает все большее количество специалистов данной сферы.
Выставка “Наш Дом” впервые была проведена в 2002году. Выставка “Наш Дом” облегчает поиск новых партнеров и расширение рынка сбыта для каждой компании-участника выставки. Она дает возможность обменяться опытом и наладить новые коммерческие взаимоотношения между производителем и потребителем, а также изучить строительный рынок Армении.
На выставке “Наш Дом” участвуют известные компании, работающие в данной сфере, из Армении и зарубежья. Около 60%-это уже постоянные участники выставки “Наш Дом”. Примерно 40%-это новые компании, которые ежегодно обновляются и предлагают армянскому строительному рынку последние разработки и технологии.
Выставка “Наш Дом” проходит под патронажем министерства градостроения, мэрии г. Еревана, Армянского агентства развития. Выставка будет проходить в зале заседаний правительства РА.