Մայիսի 20-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Արգենտինայի արտաքին գործերի նախարար Խորխե Տայանան:
Այցի ընթացքում նախատեսված են Խորխե Տայանայի հանդիպումները Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի եւ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Նախարար Խորխե Տայանան մայիսի 21-ին կմասնակցի նաեւ Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանության բացման պաշտոնական արարողությանը: Նույն օրը տեղի կունենա Հայաստանի եւ Արգենտինայի արտգործնախարարների հանդիպումը: Հանդիպումից անմիջապես հետո Էդվարդ Նալբանդյանն ու Խորխե Տայանան հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

По приглашению министра иностранных дел Армении 20 мая глава МИД Аргентины Хорхе Тайана с рабочим визитом прибывает в Ереван. В рамках визита запланированы встречи аргентинского министра с президентом Армении Сержем Саргсяном, главой МИД Армении Эдвардом Налбандяном.
Хорхе Тайана примет участие в церемонии открытия посольства Аргентины в Армении. Встреча глав МИД двух стран состоится 21 мая, которому последует совместная пресс-конференция министров, сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.