Վերջին զանգի կապակցությամբ այսօրվանից ՀՀ ճանապարհային ոստիկանությունը ողջ երկրի տարածքում կաշխատի հատուկ ռեժիմով: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ Նորիկ Սարգսյանը: Ըստ նրա, վաղը ՀՀ ոստիկանությունն ամեն ինչ կանի, որպեսզի օրն անցնի առանց ճանապարհային պատահարների: «Առավոտյան 08:15-ից պարեկային ծառայության մեքենաները կհերթապահեն բոլոր դպրոցների մոտ, իսկ 14:30-ից փակ կլինեն Հանրապետության հրապարակ տանող բոլոր փողոցները»,-հայտնել է Նորիկ Սարգսյանը` հավելելով, որ փողոցները փակ կլինեն այնքան ժամանակ, քանի դեռ շրջանավարտները կգտնվեն հրապարակում:
Նա նաև կոչ է արել շրջանավարտների ծնողներին մեքենաների ղեկը չվստահել երեխաներին: «Բոլոր այն վարորդներն, ովքեր չեն ունենա վարորդական իրավունք, կտուգանվեն 10 000 դրամով, իսկ մեքենան կտեղափոխվի տուգանային հրապարակ»,-ասել է Սարգսյանը` հավելելով, որ 20 000 դրամով կտուգանվեն այն մարդիկ, որոնք մեքենա կտրամադրեն շրջանավարտներին: Ըստ նրա, անցյալ տարի շրջանավարտների հետ կապված ոչ մի ՃՏՊ չի գրանցվել:

20 Май 2010 - 10:36 AMT
В связи с Последним звонком с 20 мая Дорожная полиция Армении будет работать в усиленном режиме по всей стране. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил начальник отдела Дорожно-патрульной службы полиции Армении Норик Саркисян. По его словам, 21 мая дорожная полиция Армении сделает все, чтобы день прошел без каких либо дорожных происшествий. “С 08:15 утра 2-3 патрульных машины будут находиться у всех школ, а с 14:30 будут закрыты все улицы, которые ведут к Площади Республики», – сообщил Норик Саркисян, добавив, что дороги будут закрыты до тех пор, пока выпускники будут находиться на площади.
Он также призвал родителей выпускников не давать им машин. “Все те выпускники, у которых не будет водительских прав, будут оштрафованы на 10.000 драм, у них отберут машину и доставят ее на штрафплощадку», – сказал Саркисян, добавив, что люди, доверившие выпускникам машины, также будут оштрафованы на 20.000 драм.