Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 25-27-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Բելգիայի թագավորություն: Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
ՀՀ նախագահը Բրյուսելում հանդիպումներ կունենա Եվրոպական Միության խորհրդի նախագահ Հերման Վան Ռոմպոյի, Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ժոզե-Մանուել Բառոզոյի, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, արտաքին գործերի եւ անվտանգության քաղաքականության բարձր ներկայացուցիչ բարոնուհի Քեթրին Էշթոնի հետ:
Սերժ Սարգսյանը կհանդիպի նաեւ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Անդերս ֆոն Ռասմուսսենի, Եվրոպական հանձնաժողովի` ընդլայնման եւ հարեւանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի, առեւտրի հարցերով հանձնակատար Կարել Դե Գուխտի, տնտեսական եւ ֆինանսական հարցերով հանձնակատար Օլի Ռենի հետ:
ՀՀ նախագահին Բրյուսելում կհյուրընկալեն նաեւ Բելգիայի Սենատի նախագահ Արմանդ Դե Դեկերը եւ Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Վիլֆրեդ Մարտենսը:
Նախագահ Սարգսյանն այցի ընթացում հանդիպում կունենա Բելգիայի եւ Նիդերլանդների հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ, կայցելի հայտնի բարերարներ Ժան եւ Ալբեր Պողոսյանների գլխավորությամբ Պողոսյան հիմնադրամի հիմնած Արեւելքի եւ Արեւմուտքի մշակույթների եւ երկխոսության «Վիլա Էմպեն» կենտրոն, հաղորդում է նախագահի մամլո ծառայությունը:

25 мая президент Армении Серж Саргсян отправляется с двухдневным визитом в Бельгию. В состав делегации входят также министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян и министр экономики Нерсес Ерицян.
В Брюсселе глава армянского государства встретится с президентом ЕС Херманом ван Ромпеем, главой Еврокомиссии Жозе Мануэлем Баррозу, представителем ЕС по внешней политике и безопасности Кэтрин Эштон.
В ходе визита состоится также встреча Сержа Саргсяна с генсеком НАТО Андерсом фон Расмуссеном, комиссаром ЕС по политике расширения Штефаном Фюле, комиссаром по экономике Карлом де Гухтом, а также ответственным по экономике и финансам Оли Реном.
Предусмотрена встреча с председателем Сената Бельгии Армандом де Декером и председателем Европейской демократической партии Вилфридом Мартенсом, а также с представителями армянсих организаций Бельгии и Нидерландов. В сопровождении известных меценатов Жана и Альбера Погосянов Серж Саргсян посетит центр культуры и диалога между Востоком и Западом «Вилла Эмпен».