27 Մայիս 2010 - 11:39 AMT
Հայաստանի կառավարությունը մտադիր է անցկացնել «Ռոքն ընդդեմ ցեղասպանության» փառատոնը, որին մասնակցելու համաձայնություն են տվել աշխարհի բազմաթիվ երաժիշտներ, հայտնել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կառավարության նիստում:
Մեկ այլ որոշմամբ կառավարությունը Գյումրու Ազատ Շիրինյանի անվան «Օկտետ» N 6 երաժշտական դպրոցի շինարարությանը պետական աջակցություն ցուցաբերելու նպատակով Գյումրու քաղաքային համայնքին սուբվենցիա հատկացնելու համար իր պահուստային ֆոնդից Շիրակի մարզպետարանին տրամադրել է 10 մլն դրամ: Ըստ վարչապետի, նախագիծը հնարավոր դարձավ «Ռոքն օգնում է Հայաստանին, Հայաստանը շնորհակալ է ռոքին» նախագծի շրջանակներում ռոք երաժիշտների և նրանց հայ երկրպագուների միջև բարեկամական հարաբերությունների արդյունքում: Ընդ որում, Տիգրան Սարգսյանն ընդգծեց Deep Purple-ի վոկալիստ Յան Գիլանի հսկայական ներդրումը , որը բարեգործական համերգից ստացած ողջ հասույթն ուղղեց վերոնշյալ դպրոցի վերականգնմանը: Այդ նպատակով ՀՕՖ-ը բացել է հատուկ հաշվեհամար, ուր փոխանցվելու է մարտին Երեւանում տեղի ունեցած Յան Գիլանի բարեգործական համերգներից գոյացած հասույթը` 18,3 մլն դրամ:

27 Май 2010 - 11:39 AMT
Правительство Армении намерено провести фестиваль «Рок против Геноцида», для участия в котором свое согласие выразили многие мировые звезды рока, сообщил на заседании правительства премьер-министр РА Тигран Саркисян.
В ходе правительственного заседания было принято решение выделить 10 млн. драмов на восстановление музыкальной школы N6 в Гюмри. По словам главы правительства, данный проект стал результатом дружественных отношений между мировыми рок-звездами и их армянскими поклонниками, которые в рамках проекта Rock Aid Armenia оказали помощь погибшим в результате землетрясении 1988 года. При этом Тигран Саркисян подчеркнул огромный вклад вокалиста Deep Purple Яна Гиллана, который направил полученную от благотворительного концерта в Ереване выручку на восстановление вышеуказанной школы. По программе Rock Aid Armenia Армянский благотворительный фонд открыл специальный счет, куда и были перечислены 18,3 млн. драмов.