27 Մայիս 2010 - 12:37 AMT
Մայիսի 27-ին ՀՀ կառավարությունը համաձայնություն է տվել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և «Լինսի» հիմնադրամի միջև «Փոխըմբռնման վերաձևակերպված հուշագրի» կնքման առաջարկությանը: Ինչպես նշել է նիստի ժամանակ փոխվարչապետ, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը, հիմնադրամը շարունակելու է աղետի գոտու մարզերում նախորդ տարիներին ծայր առած դպրոցաշինության ծրագիրը` այդ նպատակին տրամադրելով 12 մլն ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ: Մասնավորապես, հատկացված միջոցներով կվերականգնվի և ավարտին կհասցվի 3 դպրոցների շինարարությունը Շիրակի և Լոռու մարզերում: Ըստ նրա, մինչև շաբաթվա ավարտը կամփոփվեն նախնական աշխատանքները, իսկ շինարարությունը կսկսվի ՀՀ ԱԺ-ի հաստատումից անմիջապես հետո:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել «Լինսիի» գործընկերներին ու նշել, որ դպրոցաշինությունը հիմնադրամի իրականացրած ամենահաջողված ծրագիրն է, որի շնորհիվ մեզանում ներդրվել են շինարարության լավագույն չափանիշներ:

27 Май 2010 - 12:37 AMT
27 мая правительство Армении одобрило предложение о подписании «Переоформленного меморандума о взаимопонимании между правительством РА и фондом «Линси». Как сообщил в ходе заседания вице-премьер, министр территориального управления РА Армен Геворкян, фонд продолжит начатую ранее программу по строительству школ в зоне бедствия. В частности, на предоставленные денежные средства в размере 12 млн. долларов будет восстановлено и частично достроено по 3 школы в Ширакской и Лорийской областях Армении. По его словам, к концу неделе будут подведены работы для реализации строительных работ, которые будут начаты сразу же после утверждения этих результатов со стороны НС РА.
В свою очередь премьер-министр РА Тигран Саргсян поблагодарил фонд за то, что он продолжает сотрудничать с Арменией. При этом он добавил, что программа по строительству школ является самой успешной в ряду программ «Линси», в ходе которой были внедрены самые лучшие строительные стандарты.