Արևելյան Լոնդոնի Համալսարանի (University of East London (UEL)) հագուստի դիզայնի ֆակուլտետի ուսանողուհի Դայան Գևորգյանն իր «Եթե արտաքինը կարողանար սպանել» հավաքածուն կցուցադրի Gala Graduate Fashion Week show եզրափակիչ օրը, հաղորդում է UEL մամլո ծառայությունը:
Դայան Գևորգյանի ստեղծագործ, ավանգարդ և ունիկալ հավաքածուն ընտրվել է ողջ Մեծ Բրիտանիայի հազարավոր հավակնորդներից: Նորաձևության շաբաթի եզրափակչում նա կմասնակցի 20-25 այլ հաղթողների հետ միասին:
Նյու-Յորքում Դայան Գևորգյանը համագործակցել է նաև դիզայներ Մարկ Ջեյկոբի հետ: Դայան Գևորգյանի առանձնահատուկ ոճը մեծ ուշադրություն գրավեց սպիտակ կաշվե ընդգծող կոստյումների և մետաղով ձևավորված կոշիկների կոնտրաստի շնորհիվ:

Дайан Геворгян, студентка факультета дизайна одежды Университета Восточного Лондона (University of East London(UEL)) покажет свою коллекцию одежды “Если бы внешность могла убить” в финальный день недели моды Gala Graduate Fashion Week show, сообщает пресс-служба UEL.
Креативная, авангардная и уникальная коллекция Дайан Геворгян прошла отбор среди тысяч студентов со всей Великобритании. На финале Недели моды она будет участвовать вместе с 20-25 другими победителями.
Дайан Геворгян сотрудничала также с дизайнером Марком Джейкобом в Нью –Йорке. Особенный стиль Дайан Геворгян привлек большое внимание контрастом белых кожаных обтягивающих костюмов с обувью, декорированной металлом.